Ankara ve çevre illerde araç takip sistemleri hakkında en uygun çözümler için bizimle iletişime geçin. Anka Mobil, Ankara araç takip konusunda satış ve montaj hizmeti vermektedir. Her türlü sorunuz ve destek ihtiyacınızda Ankara servislerimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

Araç Takip Cihazı Nedir, Nasıl Çalışır?Uydu teknolojisi ile birlikte iletişim ve haberleşme eskisine göre oldukça kolay ve kullanışlı hale gelmiştir. GPS – Küresel yer belirleme sistemi – sayesinde, uydularından alınan veriler dünya üzerinde her nerede olursanız olun, yerinizin kesin olarak tanımlanmasını sağlar.

Araç takip sistemi de GPS uydularından yararlanmaktadır. İşlem, araç üzerine takılan cihazın uydu üzerinden bir sunucuya ve sunucudan internet bağlantısı olan bir bilgisayara ya da mobil cihaza veri akışı ile gerçekleşmektedir. Araca takılan araç takip veri cihazı sayesinde sensörlerinden alınan sıcaklık, konum gibi veriler GPS sistemi yardımıyla sunucuya aktarılır. Elde edilen veriler, anlık takip edilebildiği gibi, yazılımsal olarak işlenerek rapor haline de getirilir.

Araç takip sistemi takılan araçların rotası, hızı, duraklaması gibi bilgilerin dışında trafik ihlali yapıp yapmadığı gibi veriler de sayısal haritalara işlenmiş şekilde raporlanabilir hale getirilir. Bu sayede takip edilen araçların hem güvenliği hem de verimliliği kontrol edilebilir.